KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 9234257
nr 923 4257
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Pastell , Louis Bastin (1912-1979), Barn, signerad. 1969, 61x46
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Utrop:
400 kr
Såld:
700 kr
måndag 10 november 2014
kl 18:22:58
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
350 kr
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Louis Bastin
Läs mer om Louis Bastin
All världens barn (Lisa Larson)